Kde je naša lodenica

Lodenica na Mlynčoku leží pri Hrone na riečnom kilometri 191,2. Ak k nám prichádzate po vode, zbystrite pozornosť pri prechádzaní popod plynovod, ktorý križuje Hron pod obcou Lučatín. Od plynovodu je lodenica vzdialená cca 500 m a je na ľavom brehu. Lodenica je pri pohlade z rieky dostatočne označená.

Ak prichádzate suchou nohou od Banskej Bystrice po štátnej ceste smerom na Brezno, tak neodbočujte do Slovenskej Ľupče. V časti Príboj miniete odbočku smerom na Ľupču a Podkonice a pokračujete ďalej. Po ľavej strane uvidíte za železničnou traťou dedinu Slovenská Ľupča. Druhá odbočka do dediny je pri železničnej stanici, ale vy pokračujete ďalej ešte 3 km. Asi v polovici úseku medzi Ľupčou a lodenicou prejdete ponad Hron, ktorý bude od tejto chvíle po vašej ľavej strane. Ak uvidíte na ľavej strane cesty malé parkovisko, tak približne po 100 metroch odbočte vľavo na našu asfaltovú príjazdovú cestu a ste u nás.

V prípade, že prichádzate od Brezna, tak za odbočkou do Ľubietovej zvýšte pozornosť. Asi po dvoch km jazdy nás zbadáte priamo z cesty na pravej strane.

 

Rezervácia táboriska

 

GPS: 48.775150 , 19.306047

Odbočka na Lodenicu na Mlynčoku

Rezervácia splavu