FAQs

1. Som začiatočník. Akú loď mi odporučíte?

Pre začiatočníkov odporúčame nafukovacie lode, z ktorých nastabilnejšie sú rafty značky Hobit, v ponuke máme 7 a 5 miestne.

2. Ako sa mám obliecť na splav?

Obliecť sa treba podľa počasia. Podstatná je pevná obuv, teda sandále, topánky do vody (môžu byť aj tenisky) alebo neoprénová topánky, v žiadnom prípade nie šľapky.

3. Poskytujete aj inštruktorov?

Nie, neposkytujeme. Vieme však zvoliť trasu, ktorú zvládnu aj začiatočníci. V prípade potreby vám však vieme poskytnúť skúsených sprievodcov ak v tom čase budú k dispozícii, (preklik na „inštruktori“-cenník)

4. Ako dlho trvá splav?

Môžete si zvoliť trasu podľa toho, koľko máte času. Od hodiny až po dva týždne. Pre začiatočníkov je vhodná trasa z Brusna po našu lodenicu, čo trvá cca 1 – 1,5 hodiny alebo z Nemeckej po našu lodenicu, čo je 2 až 2,5 hodiny. Splaviť celý Hron trvá cca 6-14 dní v závislosti od typu lode (preklik na pozicovnu), aktuálneho prietoku rieky a chuti a sily posádky.

5. Dá sa u vás v lodenici najesť?

Priamo v lodenici je bufet, kde ponukame rozne studene aj teple napoje, slane a sladke pochutiny, drobnosti ku pivu (utopence, nakladany hermelin…) aj teple polievky.
Ubytovaní majú k dispozícii ohniská, ražne, gril aj kotlík na guláš.

6. Ako je to s parkovaním?

V areáli lodenice na Mlynčoku je parkovisko s kapacitou do 50 áut. Naši klienti (t.j. kto má od nás požičané lode, alebo je u nás ubytovaní) majú parkovanie zadarmo. Ostaní vodáci zaplatia 2 Eurá za deň a auto.

7. Ako je to s ubytovaním?

V Lodenici na Mlynčoku je možné ubytovať sa len vo vlastných stanoch. V prípade väčšej skupiny je vhodné dopredu sa nahlásiť. Väčšie skupiny majú zaujímavé zľavy (preklik na cenník ubytovania).
Ubytovaní majú k dispozícii kotlík na guláš, ohniská, ražne, gril, drevo na oheň v cene; ďalej plážový volejbal, ping-pong, trampolínu pre deti, preliezky.
Sprcha je prírodná (zatiaľ).

8. Ako je to s dopravou a odvozom lodí?

Zabezpečujeme dopravu lodí a po dohode aj ľudí na začiatok splavu, ako aj z cieľa splavu.

9. Sú na trase nebezpečné úseky?

Na miesta, ktoré sú záludnejšie vás dopredu upozorníme. Napríklad, na trase Nemecká – Zvolen sú len 2 hate, ktoré sú nesplavné a musíte ich preniesť: Šalková a Zvolen.

10. Je vhodné absolvovať splav Hrona aj s malými deťmi?

Áno. Najmladší vodák mal u nás 1,5 roka. Pre malé deti máme aj vhodné plávacie vesty. Pri najmenších deťoch odporúčame požičať si rafty Colorado, ktoré sú najstabilnejšie z našich lodí. Ak sú rodičia detí skúsení vodáci, je to na ich uvážení, na akú loď ich vezmú.

11 Ako sa správne starať o loď ?

Vplyvom slnečného žiarenia dochádza vo valcoch rozpínaniu vzduchu ktoré je spojené s nárastom tlaku a hrozí neopraviteľná poškodenie lode. V lete už po veľmi krátkom čase. Počas prestávky na brehu neodkladajte nafukovaciu loď na slnko. Nájdite si dostatočne tienené miesto a mierne sfúknite (doporučuje sa polovicu tlaku z valcov). Podlahe prehustenie nehrozí vďaka pretlakovému ventilu.

Rezervácia splavu